image_pdfimage_print

profesjonalny

 

Błędy w odchowie jałowic remontowych – głównie w ich żywieniu. odbijają się na ich późniejszej produkcyjności.
Młodzież hodowlana jest grupą zwierząt na fermach mlecznych, które pochłaniają koszty, nie przynosząc bezpośrednio zysków – do momentu ocielenia i rozpoczęcia laktacji. Koszty ponoszone na odchów młodzieży to w główniej mierze: praca, pasza, a także specjalny dla tej grupy budynek inwentarski.

W Polsce mamy problem z odchowem jałówek, co najczęściej jest powiązane ze zbyt małą liczebnością stad krów mlecznych – tłumaczy prof. Zygmunt M. Kowalski z UR w Krakowie.

Przy małej liczebności stada krów jałówki w poszczególnych grupach wiekowych stanowią pojedyncze sztuki – co uniemożliwia podzielenie ich na grupy żywieniowe i prowadzi do popełnienia błędów (przede wszystkim w ich żywieniu) co odbija się na późniejszej produkcyjności tych zwierząt.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom rynku bydła mlecznego w gospodarstwie naszym zostały wydzielone dwie obory z przeznaczone wyłącznie do profesjonalnego odchowu cieląt i jałowic aż do momentu ich zacielenia. Dodatkowo po odpowiednim uzgodnieniu warunków, rolnicy specjalizujący się w produkcji mleka maja możliwość powierzenia nam do profesjonalnego odchowania 1-2 miesięczne cielęta i jałówki remontowe. .
Zbudowane w ten sposób stado łatwiej podzielić na kilka grup technologicznych i żywić je zgodnie z zapotrzebowaniem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zadzwonić

Tel. 600 605 307

606 402 100

lub wysłać zapytanie:

e-mail: biuro@olkowscy.pl

 

Translate »